مجله بازرگانی شهباز

ویژگی های یک یخچال هوشمند

ویژگی های یک یخچال هوشمند

ویژگی های یک یخچال هوشمند | بازرگانی شهباز

دنیای دیجیتال و فناوری های مدرن همه جا را تحت تأثیر خودش قرار داده و صنف لوازم خانگی نیز از این قائده مستثنی نیست. اما نکته جالب اینجاست که بسیاری معتقدند ورود برخی از امکانات به حوزه محصولات مرتبط با لوازم خانگی کمی اوضاع و شکل و شمایل وسایل خانگی عوض شده و کاربری آنها نیز تغییر محسوسی پیدا کرده است.

اگر به این موضوع دقت کنیم میبینیم که این نقل قول بیراه و بی اساس نیست؛ چرا که تصور وجود آپشن هایی مانند دوربین، اینترنت، دستیار صوتی و… دنیای وسایل خانگی و آشپزخانه، به خصوص یخچال‌ها را تا حدود بسیار زیادی متحول کرده است. دوربین و یخچال؟! شاید تا چند سال پیش هیچ کسی فکرش را هم نمی‌کرد.

این تغییرات برای نسل قدیم شاید کمی عجیب به نظر بیاید، اما برای نسل جوان بسیار هم جذاب بوده! به خصوص برای اقشاری که از نظر تمکن مالی در وضعیت بسیار خوبی قرار دارند. به همین بهانه نگاهی خواهیم انداخت به جذاب ترین امکانات یخچال فریزهای جدید و هوشمند که برخی از آنها به قدری جذابند که مشتری را فوق العاده سورپرایز می کنند!

پس بیایید با هم به سراغ این قابلیت های عجیب و غریب برویم:

 

دستیار صوتی، یک فاکتور تعیین کننده در یخچال هوشمند

یکی از جذاب ترین فناوری های چند سال اخیر مربوط به ظهور و گسترش دستیار های صوتی می شود. دستیارهای صوتی مختلفی که با اتکا به هوش مصنوعی مانند یک دوست خوب در کنار شما می‌مانند تا فرمان های شما را اجرا کنند، آن هم بدون نیاز به فشار دادن دکمه و یا حتی تپ کردن روی صفحه وسیله!

این دستیار ها این روزها روی یخچال هوشمند پیاده سازی شده اند و از قضا بسیار خوب هم جواب داده اند. با کمک این دستیارها خانم های خانه دار قادر خواهند بود که بدون استفاده از دست و یا لمس یخچال هوشمند، و صرفاً با فرمان های صوتی کارهای مد نظر خودشان را انجام دهند. چه کسی فکرش را میکرد؟ کنترل یخچال هوشمند با صحبت کردن!

اما نکته مهم در مورد دستیارهای صوتی امکان اتصال آنها به اینترنت و هماهنگ شدن آنها با سایر وسایل الکترونیکی است. این نکته باعث می‌شود تا کاربردهای وسیله شما بسیار بیشتر از قبل بشود. در ادامه که به توضیح قسمت های مختلف پرداختیم، نیم نگاهی هم به تاثیر دستیار صوتی روی آنها خواهیم انداخت…

یادداشت ؛ مرکز پیامی برای خانواده

مسلماٌ برایتان پیش آمده که بخواهید برای یکی از اعضای خانواده خودتان یادداشتی بگذارید. معمولاً برای این کار یک تکه کاغذ برمیداریم و بعد از نوشتن آن را روی میز و یا درب یخچال می گذاریم. شاید هم دوست داشته باشیم که برنامه غذایی خودمان را با استیکر و یا برگه یادداشت و آهنربا به در یخچال بزنید.

اما دیگر با یخچال هوشمند شما نیازی به استفاده از وسایل جانبی نخواهید داشت، چرا که در برخی یخچال های جدی یک صفحه نمایش لمسی عالی تعبیه شده است که به کمک آن می توانید یادداشت و پیام های دلخواهتان را به اعضای خانواده برسانید. این ویژگی به شما امکان می‌دهد که روی نمایشگر یخچال هوشمند برای سایر افراد خانواده یادداشت بگذارید.

از طرفی شما می توانید با اتصال برنامه های گوشی خودتان به یخچال به راحتی آنها را با اعضای خانواده به اشتراک بگذارید. این قابلیت فوق العاده باعث همسان شدن و سینک شدن برنامه های مختلف گوشی شما با یخچال می شود.

 

استریم! یک قابلیت ویژه برای یخچال هوشمند

این قابلیت ویژه برای کسانی طراحی شده است که بخش زیادی از وقت خودشان را در آشپزخانه صرف می کنند و قصد دارند که در این مدت از برنامه های مختلف و موزیک های ناب لذت ببرند. خانم های خانه داری که قصد دارند در حین انجام کارشان از سریال ها و برنامه ها غافل نشوند، دیگر لازم نیست صدای تلویزیون را زیاد کنند تا در آشپزخانه آنها را دنبال کنند، چرا که آنها می توانند برنامه های مورد علاقه خودشان را از روی دستگاه های هوشمندشان به نمایشگر روی یخچال بفرستند و از تماشای آنها در حین کار لذت ببرند.

از طرفی خانواده ها می توانند در حین صرف وعده های غذایی در کنار هم از تماشای تلویزیون لذت ببرند و برنامه های تلویزیونی مورد علاقه خودشان را دنبال کنند.

به این ویژگی خاص می توان دستیار صوتی را هم اضافه کرد که ترکیب این 2 با هم باعث خواهد شد که شما با دستور دادن به یخچال پخش شدن موزیک و یا برنامه مورد علاقه شما آغاز شود.

 

درب نامریی! بررسی قابلیت نمای سریع داخل یخچال

سر درآوردن سریع از اوضاع داخل یخچال برای هر کسی جذاب است، اما باز و بسته کردن مدام درب یخچال ممکن است موجب هدر رفت انرژی شود. به همین دلیل در یک یخچال هوشمند این امکان تعبیه شده که شما بتوانید با زدن یک دکمه و یا به کار بردن یک فرمان صوتی بتوانید به سادگی قابلیت نمای سریع را فعال کنید تا به کمک نمایشگر و دوربین های داخلی یخچال از فضای داخلی یخچال با خبر شوید.

 

اتصال یخچال هوشمند به اینترنت و وای‌فای

اتصال به اینترنت برای هر دستگاهی یک نقطه عطف بسیار خاص به حساب می‌آید. بعد از متصل شدن یک دستگاه به اینترنت امکانات بسیار زیاد و قابلیت های فراوانی به یک وسیله اضافه می کند. با متصل شدن یخچال به وای فای شما قادر خواهید بود تا در حین انجام دادن کارهای آشپزخانه به جستجوی در فضای اینترنت و شبکه های اجتماعی بپردازید و یا با کمک دستیارهای صوتی با دوستانتان چت کنید.

از طرفی با متصل بودن به فضای اینترنت شما قادر خواهید بود که دستور غذاهای مورد علاقه خودتان را در فضای وب جست و جو کنید و پس از بررسی غذا اقدام به پختن غذای مورد نظر خودتان نمایید. چه چیزی بهتر از این است که صرفاً با حرف زدن بتوانیم به دستور غذای دلخواهمان برسیم؟ دستیار صوتی به کار رفته در یخچال ها حتی این کار را هم برای شما انجام می دهد.

 

اطلاع از محتویات یخچال هوشمند

برای این که بدانید باید چه چیزی از بازار خریداری کنید و یا این که چه چیزهایی در یخچال دارید، باید به سراغ یخچال بروید و نگاهی به محتویات درونش بیاندازید. اما یخچال هوشمند به شما این امکان را می‌دهد که به سادگی از مواد غذایی داخل یخچال باخبر شوید.

اگر سیستمی که در یخچال به کار رفته باشد از نوع پیشرفته باشد، شما به محض اتمام و یا کم شدن موجودی یک ماده غذایی خاص هشدار مربوط به کمبود را روی یخچال و گوشی تلفن همراهتان خواهید دید.

از سوی دیگر شما می‌توانید به سادگی از طریق موبایل خودتان و اپلیکیشن های رابط، موجودی داخل یخچال خودتان را چک کنید. دوربین هایی که درون یخچال تعبیه شده اند نیز می‌توانند در این زمینه به شما کمک کنند.

تنظیم دمای اختصاصی در یخچال هوشمند

هر ماده غذایی تحت دمایی خاص تازه تر و بهتر باقی می ماند و یخچال هوشمند به شما این قابلیت را می دهد که برای قسمت ها و محفظه های مختلفی از یخچال دمای خاصی را تنظیم کنید. با این کار شما می توانید مواد غذایی خودتان را در بهترین حالت ممکن نگهداری کنید.

برای این کار کافیست قسمت مورد نظر خودتان را انتخاب کنید و دمای مورد نظرتان را به آن قسمت بدهید. باید توجه داشته باشید که یخچال هوشمند به شما این امکان را می دهد تا با کمک دستیار صوتی این کار را انجام دهید. تجربه کار با دستیار صوتی یخچال هوشمند بسیار عالی و لذت بخش است.

 

یخچال هوشمند و نورپردازی مدرن

مورد بعدی در مورد یخچال های مدرن استفاده از چراغ های بسیار خوب و کاربردی در فضای کابین است. از نظر فنی چراغ‌های داخل یخچال وظیفه‌ی نورپردازی مناسب فضای درونی آن را دارند، چرا که هیچ کسی دوست ندارد هنگام برداشتن شیشه مربا لیوان نوشابه را بیاندازد!

از سوی دیگر چراغ‌های LED درون یخچال با نور نرم و فوق العاده لطیف خودشان باعث زیباتر جلوه دادن مواد غذایی شما می‌شوند. البته نباید این نکته را فراموش کرد که در صورت ضعیف بودن نورپردازی داخل دستگاه، شما در پیدا کردن ظروف و وسایل انتهای ردیف دچار مشکل می‌شوید.

نورپردازی در یخچال هوشمند معمولاً با یک لامپ در قسمت بالای فضای داخلی انجام می‌شود. حال اگر کمی بیشتر پول خرج کنید و شرکت معتبرتری را انتخاب کنید، چراغ‌های کناری را نیز در یخچالتان مشاهده خواهید کرد. در نتیجه‌ی این کار هر طبقه از یخچال روشنایی بسیار خوبی خواهد داشت و به نحو احسن نورپردازی خواهد شد.

برخی از مدل ها از دیمر هم در روشنایی خودشان استفاده می کنند که در نتیجه آن نورپردازی به زیباترین شکل و به صورت تئاتری انجام می شود. در این نوع یخچال ها شما با باز کردن درب یخچال، خواهید دید که لامپ ها به صورت آهسته و نرم روشن می‌شوند و با گذر زمان روشنایی آن ها کم‌کم افزایش پیدا می کند که بسیار زیبا و خاص است.

 


بازرگانی شهباز با بیش از 30 سال سابقه فعالیت در بازار آماده است تا نیاز های شما را در بخش های لوازم خانگی ( یخچال – بخاری – جاروبرقی )، لوازم صنعتی ( آشپزخانه صنعتی – گرمایش صنعتی – سرمایش صنعتی – باسکول و ترازو صنعتی – جاروبرقی صنعتی – کارواش )، تجهیزات فروشگاهی ( یخچال فروشگاهی و ویترینی – انواع فریزر فروشگاهی – بستنی ساز – شربت سرد کن )،

تجهیزات نظافتی ( اسکرابر – کف شوی – ترولی نظافتی – بخار شوی )، تجهیزات  کافه رستوران هتل و مواد مصرفی کافه ( اسپرسوساز – پودر قهوه و شکلات داغ – مخلوط کن – باربیکیو – تجهیزات بار سرد ) تامین کند. شما می توانید برای اطلاع از شرایط ویژه فروش، تخفیف، خرید اقساطی و اخبار صفحه اینستاگرام بازرگانی شهباز را نیز دنبال کنید.

برای به دست آوردن آخرین اطلاعات محصول، نقد و بررسی محصولات و همچنین راهنمای انتخاب محصولات نیز می توانید به وبلاگ بازرگانی شهباز مراجعه کنید.

جهت دسترسی به حساب کاربری خود وارد شوید


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/bazarga7/public_html/wp-includes/functions.php on line 5109

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/bazarga7/public_html/wp-includes/functions.php on line 5109