مجله بازرگانی شهباز

راهنمای خرید بخاری

راهنمای خرید بخاری

راهنمای خرید بخاری | بازرگانی شهباز

شروع فصل پاییز و زمستان همیشه با زمزمه های سرما آغاز می شود. همه در این فصل های زیبا به دنبال آرامش هستند. هستند، سوز و سرمای محیط در این فصل باید در خانه به گرما و آسایش تبدیل گردد.

همه شروع این فصل ها را به فال نیک می گیرند به امید روزهای پر از حس و حال خوب روزهای سرد سال را آغاز می‌کنند. با شروع فصل سرما همه در اولین اقدام سراغ لباس های گرم میروند، اما بسیاری از اوقات با لباس های کاموایی نمی توان به مقابله با سرما رفت و اینجاست که بخاری های گازی از راه می رسند تا بتوانیر به کمک آنها مشکل خودتان را تا حدود زیادی حل کنید.

شما می توانید به کمک آنها با سادگی هر چه تمامتر خانه و یا محل کار خودتان را گرم کنید. فقط قبل از هر چیز باید این مورد را در نظر داشته باشید که شما باید در ابتدا هدف خودتان از خرید را مشخص کنید و بدانید که چه فضایی را تا چه حدی قرار است گرم کنید. شما باید اطلاعات خوب و مناسبی داشته باشید تا بتوانید انتخابی بسیار ایده آلی داشته باشید.

خرید بخاری

بخاری کی و کجا ساخته شد؟

بخاری گازی وسیله‌ای برای گرم کردن داخل ساختمان یا بیرون از آن می‌باشد که با گاز طبیعی یا گاز مایع کار می‌کند. اولین بخاری گازی بر طبق اصول کلی ساخت چراغ بونزن که در یک سال قبل از اختراع بخاری گازی به وجود آمده بود ساخته شد. بخاری گازی اولین بار توسط یک شرکت انگلیسی به نام «پیتیت و اسمیت» در سال ۱۸۵۶ ساخته شد.

شعله بخاری هوا را به‌طور موضعی گرم می‌کند و سپس به وسیله قانون انتقال گرما در هوا، کل هوای اتاق گرم می‌شود. هم‌اکنون از بخاری گازی در کشورهای غربی برای گرم کردن محیط‌های خارج از ساختمان همچون گلخانه و پاسیو استفاده می‌شود.

در آغاز سال ۱۸۸۱ میلادی در ساختمان مشعل شعله بخاری از پنبه نسوز استفاده می‌گردید که این طرح یک مهندس انگلیسی به نام «سیگسموند لیونی» بود. اما بعدها خاک نسوز جای پنبه نسوز را گرفت، زیرا استفاده از آن در قالب ریزی راحت‌تر بود. در بخاری‌های گازسوز امروزی نیز هنوز از همین شیوه استفاده می‌گردد اگرچه از مواد نسوز دیگری نیز استفاده می‌شود.

خرید بخاری

بخاری‌های گازی امروزی بیشتر به این خاطر به وجود آمدند تا وسیله‌ای گرما ساز باشند و جای وسایلی مثل چراغ بونزن را بگیرند بلکه کارایی شان بیشتر باشد. چراغ بونزن از طریق انتقال گرما هوا را گرم نمی‌کند اما با این همه در میان مردم بیشتر ترجیح داده می‌شود. مخصوصاً که این وسیله برای گرم کردن محیط‌های بیرون از ساختمان بسیار مفید می‌باشد و به بخاری گازی برای گرم کردن فضاهایی که به علت بزرگی استفاده از بخاری گازی غیر اقتصادی است ترجیح دارد.

 

میزان تحمل سرما؛ مهم ترین فاکتور خرید بخاری

دوست دارید تا چه حد فضا را گرم کنید؟ بدون شک این اولین و مهمترین سوالی است که باید قبل از خرید بخاری در نظر بگیرید  و به آن پاسخ دهید. به طور کلی در اندازه گیری ظرفیت گرمایش بخاری باید علاوه بر اندازه اتاق فاکتورهای دیگری را نیز هم در نظر گرفت. برای مثال سرعت گرم شدن بخاری هم یکی از فاکتورهایی است که باید توجه ویژه ای به آن داشت.

به صورت کلی یک بخاری با ظرفیت کمتر هم می تواند فضای یک اتاق را گرم کند، اما سرعت گرمایش آن به مراتب طولانی تر خواهد بود.

اما جدا از این موارد باید به سراغ اصلی ترین مورد در خرید بخاری برویم. اصلی ترین معیار در خرید بخاریاندازه اتاق و هوای محلی است. اندازه اتاق و هوای محلی تعیین میکند بخاری با چه اندازه و سرعتی اتاق را گرم میکند. اگر اتاق بزرگی دارید و یا در منطقه سردسیری زندگی میکنید و خانه شما عایق بندی نیست، نباید انتظار گرم شدن سریع خانه را داشته باشید.

جدای از این موارد درجه دمایی که بدن شما در آن حالت ایده آلی دارد تعیین می کند که شما به چه نوع بخاری گازسوزی نیاز دارید. اگر سرمایی و یا گرمایی باشید خرید بخاری برایتان بسیار متفاوت خواهد بود.

 

انواع بخاری ها به تفکیک سوخت

در این قسمت انواع بخاری ها به تفکیک سوخت را بررسی می کنیم تا ببینیم که برای خرید بخاری چه آپشن هایی را داریم.

بسته به شرایط ما یکی از این گزینه ها می تواند برای ما مفید باشد.

بخاری های برقی

بخاری های برقی: بخاری های برقی از یک المنت قوی برای تبدیل برق به گرما ساخته می شوند، این بخاری ها در برخی از مدل ها دارای یک فن نیز هستند که کار گرمایش را تا حدود بسیار زیادی راحت و سریع است.

خرید بخاری برقی برای جاهایی که به گاز دسترسی ندارند یک گزینه ایده آل است.

خرید بخاری

بخاری های چوبی

بدون شک یکی از خاطره انگیز ترین بخاری ها، بخاری های چوبی هستند. این بخاری هم اکنون نیز در بسیاری از کارگاه ها و نجاری ها استفاده می شوند. البته بسیاری از خانه ها و ویلای های شمال کشور و خانه های روستایی نیز هنوز از بخاری و اجاق های چوپی استفاده می شود.

بخاری های چوبی ساختار بسیار ساده ای دارند و با سوزاندن چوب به عنوان سوخت اصلی گرما را تولید می کنند. خرید بخاری چوبی می تواند یک گزینه نوستالژیک برای شما باشد.

خرید بخاری

 

بخاری های گازی

بخاری های گازی با مصرف گاز طبیعی یا مایع گرمای مورد نیاز ما را تولید می کنند. این که کدام نوع از گاز را برای راه اندازی این بخاری ها استفاده کنیم کاملاٌ به محل زندگی ما و وجود لوله کشی گاز بستگی دارد.

خرید بخاری گازی همیشه یک گزینه بسیار خوب و در دسترس است.

 

مزایای خرید بخاری گازی

در دسترس بودن گاز شهری و گازمایع

هزینه مقرون به صرفه خرید بخاری

دوام بالا

کارکرد عالی

بدون ایجاد کثیفی در محیط

راندمان بالا

خرید بخاری

خرید بخاری با دودکش و بدون دودکش؟ یک انتخاب مهم

این سوالی است که امروزه بسیاری از خریداران با آن درگیر شده اند. در همین رابطه نیز بسیاری هستند که اطلاعات غلط و نادرستی را به افراد مختلف و مصرف کنندگان می دهند که موجب استفاده های اشتباه و دردسرهای زیادی پس از خرید می‌شوند.

به طور کلی در مورد خرید بخاری های گازی ذهن ما به سمت خرید بخاری های با دودکش می رود و دودکش نیز نامی بسیار آشنا برای شماست. حتماٌ تا به حال در اخبار و یا روزنامه ها به خبرهایی برخورد کرده اید که مربوط به عدم نصب صحیح بخاری و یا گرفتگی دودکش و ایجاد خطرهای جانی بوده اند. به همین دلیل در هنگام خرید بخاری و نصب باید نکات ایمنی را جدی بگیرید تا دچار دردسر نشوید.

از نظر فنی دودکش گازهای اضافی و خطرناک ناشی از سوختن گاز را از فضای خانه خارج میکند و به آنها اجازه نمی دهد تا در محیط خانه پخش شوند و به همین دلیل است که یک نقص کوچک در آن ممکن است موجب خسارات سنگین جانی شود.

به طور کلی بخاری های بدون دودکش با توجه به مزایای ویژه خودشان می توانند بسیار مناسب و کاربردی باشند اما باید به خوبی از محل و شرایط استفاده از آنها مطلع بود.

 

مزایای خرید بخاری گازی بدون دودکش (قابل حمل)

این محصولات هم مانند بسیاری از محصولات گازی دارای معایب و مزایای خاص خودشان هستند. این مزایا و معایب آنها را برای استفاده های خاص ایده ال می کند، چرا که در برخی از شرایط خاص منفعتی که از یک محصول دریافت می‌گردد بسیار بیشتر از ضرر آن است.

به طور کلی برای این که بتوانیم به صورت کاملاٌ ایده آل یک محصول را خریداری و از آن به نحو احسن استفاده کنیم لازم است که به خوبی ویژگی هایش را بشناسیم و مطابق با نیاز خودمان آنها را آنالیز کنیم. پس در این قسمت به بررسی ویژگی های اصلی بخاری های بدون دودکش خواهیم پرداخت و خرید بخاری بدون دودکش را بررسی خواهیم کرد.

 

جابجایی راحت و آسان

اجرا و نصب راحت

سرعت در تولید گرما (25 مگاژول در ساعت)

دارای راندمان بالا (حدود 90% انرژی گاز را به گرما تبدیل می کند)

بسیار کاربردی

دارای ویژگی های عالی ایمنی(در مدل های مدرن که بخاری را در صورت بروز مشکل خاموش می کند)

 

معایب خرید بخاری گازی بدون دودکش (قابل حمل)

علاوه بر جوانب مثبت نکاتی هم هست که شاید جزو عیب های محصولات به حساب بیایند. همیشه با ذکر معایب و جوانب منفی محصول به صورت منصفانه و بدون جانبداری می توان به خوبی متوجه شد که آیا محصول به درد ما خواهد خورد یا خیر.

پس با هم به سراغ معایب خرید بخاری بدون دودکش می رویم:

باید این نکته را در نظر داشته باشید که در بخاری های بدون دودکش گازها و بخار های اضافی و سمی حاصل از سوختن گاز در فضا منتشر می شوند. حال اگر اتاق خروجی هوا و یا گردش هوای مناسبی نداشته باشد این گازها به خوبی از اتاق خارج نخواهند شد. این اتفاق برای افراد مبتلا به بیماری های تنفسی و ریوی، افراد دارای آسم و افرادی با مشکلات تنفسی یا آلرژی های خاص میتواند آزاردهنده و در بسیاری از موارد فوق العاده خطرناک باشد.

این مورد باعث می شود تا اتاق خواب های کوچک،حمام و یا فضاهایی که محصولات گازسوز در آنها زیاد هستند، از لیست مکان های مناسب برای بخاری بدون دودکش حذف شوند.


بازرگانی شهباز با بیش از 30 سال سابقه فعالیت در بازار آماده است تا نیازهای شما را در بخش های لوازم خانگی ( یخچال – بخاری – جاروبرقی )، لوازم صنعتی ( آشپزخانه صنعتی – گرمایش صنعتی – سرمایش صنعتی – باسکول و ترازو صنعتی – جادروبرقی صنعتی – کارواش )، تجهیزات فروشگاهی ( یخچال فروشگاهی و ویترینی – انواع فریزر فروشگاهی – بستنی ساز – شربت سرد کن )،

تجهیزات نظافتی ( اسکرابر – کف شوی – ترولی نظافتی – بخار شوی )، تجهیزات  کافه رستوران هتل و مواد مصرفی کافه ( اسپرسوساز – پودر قهوه و شکلات داغ – مخلوط کن – باربیکیو – تجهیزات بار سرد ) تامین کند. شما می توانید برای اطلاع از شرایط ویژه فروش، تخفیف، خرید اقساطی و اخبار صفحه اینستاگرام بازرگانی شهباز را نیز دنبال کنید.

برای به دست آوردن آخرین اطلاعات محصول، نقد و بررسی محصولات و همچنین راهنمای انتخاب محصولات نیز می توانید به وبلاگ بازرگانی شهباز مراجعه کنید.

جهت دسترسی به حساب کاربری خود وارد شوید


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/bazarga7/public_html/wp-includes/functions.php on line 5109

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/bazarga7/public_html/wp-includes/functions.php on line 5109