سوالات متدوال | بازرگانی شهباز

آیا کالاهای موجود در سایت شما درجه یک و اصلی هستند؟

به مشتریان محترم این اطمینان خاطر را می‌ دهیم که بازرگانی شهباز به هیچ عنوان کالاهای فیک و یا درجه دو عرضه نمی‌کند. این فروشگاه کالاهای خود را از شرکت های معتبر و رسمی تهیه می‌کند.

سفارشات مشتریان در همدان چه زمانی تحویل داده می شود؟

سفارشات مشتریان همدانی که تا قبل از ساعت ( ۱۸ ) ثبت شده باشد ، در همان روز برایشان ارسال خواهد شد ، اما در ایام خاص و یا در روزهای بارانی و برفی ممکن است ، تحویل سفارشات بیشتر از حالت معمول زمان ببرد.

کالاهای خریداری شده را چگونه مرجوع کنم؟

مشتریانی که به دلیل خرابی یا ایراد کالا  از خرید خود پشیمان شده اند ، می توانند ظرف مدت ۷ روز به شرط اینکه کالای دریافت شده تست و یا باز نشده باشد ، آن را مرجوع کنند.                                                                                              ( توجه : هزینه‌های آماده‌ سازی ، ارسال و عودت از مبلغ فاکتور کسر می گردد )

من همدان نیستم لطفاً بفرمایید بعد از سفارش چه مدت زمانی کالا به دستم می رسد؟

برای اطلاع دقیق از این مورد و همچنین هزینه های ارسال حتما با ما تماس بگیرید.

آیا امکان سفارش یک کالا بیش از یک عدد وجود دارد؟

بله ، در صورتی که مسئولین و مدیریت سایت سفارش شما را تایید نمایند.

اگر خرید از هفت روز گذشته باشد شرایط مرجوعی کالا چگونه خواهد بود؟

اگر از مدت خرید شما بیشتر از ۷ روز گذشته باشد ، به شرط اینکه کالا آکبند و تست نشده باشد ، (باید به تائید مسئولین و مدیریت سایت برسد) باکسر ۲۵ درصد از قیمت کالا و همچنین کسر هزینه های ارسال ، بسته‌ بندی و عودت با هماهنگی های لازم می توانید ، کالای خریداری شده را مرجوع نمایید.

اگر هنگام ثبت سفارش خطایی رخ داد چطور این مشکل را برطرف کنم ؟

در صورت خطا و اشکال در ثبت سفارش می توانید از فرم تماس باما ( با انتخاب گزینه پیگیری سفارش ) اقدام نمایید.

آیا در تمام ساعات شبانه روز می‌توانم سفارش خود را ثبت کنم؟

بله در ۲۴ ساعت شبانه روز و ۷ روز هفته می‌توانید ، سفارش خود را ثبت‌ نمایید. ( توجه : سفارش‌هایی که در ساعات و روز‌های غیر‌کاری ثبت می‌شوند ، در اولین روز کاری مورد پردازش قرار می‌گیرند )