مجله بازرگانی شهباز

راهنمای خرید یخچال فریزر قسمت 1

راهنمای خرید یخچال فریزر قسمت 1

راهنمای خرید یخچال فریزر | بازرگانی شهباز

خرج بیشتر، جنس بهتر. در این که اجناس خوب قیمت بسیار بالایی نسبت به اجناس ضعیف تر دارند هیچ شکی وارد نیست، اما باید این نکته را در نظر داشته باشید که الزاماً یک جنس گران تر کار شما را بهتر راه نمی اندازد. خیلی از اوقات ما هنگام خرید این نکته را در نظر نمی گیریم!

بیایید فرض کنیم یخچال شما بسیار گران و لاکچری باشد، پر از امکانات! اگر در آشپزخانه جا نشود و نتوانید آن را بین وسایل آشپزخانه قرار دهید، رسماً فقط پول خودتان را در خرید یخچال فریزر دور ریخته اید. پس بهتر است قبل از این که اشتباهی مشابه را انجام دهید، کمی اطلاعات خودتان را در مورد محصولی که قصد خریدش را دارید بالاتر ببرید.

یا یک مورد جالب دیگر؛ یک فرد نا آشنا به گوشی ها و ابزارآلات هوشمند را فرض کنید که قد دارد با یک وسیله هوشمند کار کند. نتیجه افتضاح خواهد بود و آن فرد بهره ای که از یک وسیله عادی می برد را هم از هوشمندترین وسیله روی زمین نخواهد برد.

اما راه حل چیست؟ باز هم به نکته ی مهمی که گفتیم بر میگردیم، باید قبل از خرید اطلاعات محصول را به خوبی بدانید. اما کدام اطلاعات به کار ما خواهند آمد؟ با ما باشید تا مهم ترین فاکتورها را در کنار هم بررسی کنیم.

  خرید یخچال فریزر

در خرید یخچال فریزر به ابعاد دقت کنید!

شما باید قبل از هر کاری برای خرید یخچال فریزر به خوبی از این نکته آگاه شوید که چقدر فضا برای یخچال خودتان دارید. بهتر است دست به کار شوید و اندازه گیری آشپزخانه را آغاز کنید. در اولین گام باید بررسی کنید که آیا یخچال قابلیت عبور از درب خانه را دارد یا شما را به دردسر خواهد انداخت.

خرید یخچال فریزر

بعد از این که خیالتان از بابت ورود یخچال به خانه و آشپزخانه راحت شد وقت این می رسد که از نظر ابعادی جای مورد نیاز را برای یخچال خودتان باز کنید. یخچال خریداری شده توسط شما باید در آشپزخانه جای بگیرد. بهتر است برای این که خیالتان راحت شود قبل از خرید باید طول و عرض و ارتفاع یخچال را به خوبی اندازه بگیرید تا دچار مشکل نشوید. یکی از نکاتی که بسیاری از واقع از یاد میرود، عمق مکان مورد نظر بدای یخچال است.

همیشه باید موقع اندازه گیری و متعاقباً خرید یخچال فریزر به در نظر گرفتن یک فضا برای هواخور و تنفس یخچال توجه کنید، چرا که این فضا نقشی بسیار اساسی برا یخنک کردن کمپرسور یخچال دارد و در صورت بسته بودن فضای اطراف و متعاقبا بالا رفتن دمای موتور ممکن است موتور یخچال دچار ایراد اساسی شود. پس به همین منظور بهتر است گه 2 سانتی متر را به عنوان فضای هواخوری در نظر بگیرید.

یک نکته بسیار مهم دیگر در خرید یخچال فریزردر نظر گرفتن فضای لازم برای باز و بسته شدن درب یخچال است، به خصوص برای مواقعی که یخچال در کنار سایر وسایل و یا دیوار قرار می گیرد. باید در این حالات توجه داشته باشید که یخچال فضای لازم را برای باز و بسته کردن درب داشته باشد. جهت باز شدن درب یخچال هم باید به گونه ای تعیین شود که مزاحمتی از جانب دیوار و سایر وسایل نداشته باشد.

خرید یخچال فریزر

برای آن که از این نظر به مشکل برنخورید بهتر است هنگام خرید یخچال فریزر حدود 6 سانتی متر برای گردش درب یخچال در نظر بگیرید تا هنگام استفاده از یخچال دچار مشکل نشوید.

 

برای خرید یخچال فریزر به سبک زندگی خودتان دقت کنید

سبک زندگی شما تاثیر بسیار زیادی روی خرید یخچال فریزر مورد نیاز شما خواهد گذشت. برای مثال اگر شما دائماً در حال سفر و یا اهل استفاده از غذاهای بیرون هستید و نباید به فکر خرید یخچال فریزر بسیار بزرگ باشید، چرا که این یخچال نتیجه ای به جز مصرف اضافه برق و اشغال فضا برای شما نخواهد داشت. اگر مدرن زندگی می کنید و علاقه ای به ذخیره مواد غذایی ندارید بهتر است به سراغ گزینه های دیگر بروید.

دقیقاً به همین دلیل است که سبک زندگی شما تاثیر به سزایی روی خرید یخچال فریزر مورد نیازتان خواهد گذاشت. اگر نوشابه زیاد می خورید و بطری های زیادی داریر بهتر است به دنبال یخچالی بروید که جای مخصوص بطری در آن تعبیه شده باشد. فضای این بخش و یا هر بخش دیگری نیز باید متناسب با نیاز شما به آن بخش باشد.

نحوه خرید شما از بازار نیز شما هم ارتباط بسیار زیادی با سایز یخچال شما خواهد داشت، چرا که نحوه خرید شما و نیازتان به فضای ذخیره سازی با این موارد تعیین می‌شود. اگر اهل خرید روزانه باشید نیازی به فضای بزرگ برای یخچال نخواهید داشت. اما اگر هفته ای یک بار خرید می کنید بهتر است به فکر یخچال جادار بروید. تعداد افراد خانواده نیز تاثیر به سزایی روی فضای مورد نیازتان خواهد داشت.

اندازه فریزر نیز متعاقباٌ تحت تاثیر این موارد قرار می گیرد. پس بهتر است هنگام خرید یخچال فریزر به فکر این مسأله نیز باشید. از طرفی بهتر است در طبقه بندی مواد غذایی در یخچال و فریزر نیز دقت خاصی داشته باشید، چرا که در صورت ذخیره سازی مواد زیاد در فریزر، بزرگ بودن فضا برایتان چاره گشا نخواهد بود.

خرید یخچال فریزر

سوال نهایی برای خرید یخچال فریزر؛ چقدر فضای داخلی نیاز است؟

برا یشروع باید بدانید که فضای داخلی یک یخچال‌ با واحد فوت مکعب که یک استاندارد جهانی و رایج در بحث محصولات برودتی است، اندازه‌گیری می‌ شود. به طور کلی یخچال‌های موجود در بازار می‌توانند از ۲ تا ۴۲ فوت مکعب فضا را به کاربرانشان بدهند. این فضا می تواند بسته به طراحی محصول و شرکت سازنده در قالب یخچال، فریزر و سایر بخش های مخصوص نگهداری مواد غذایی در شرایط خاص در اختیار کاربران قرار بگیرد.

خرید یخچال فریزر

اما به طور کلی استانداردها برای فضای یخچال در ازای نفرات خانواده به شرحی است که برایتان ذکر می کنیم. طبق تجربه و نظر کاربران یخچال مناسب برای یک خانواده‌ی چهار نفره، باید  ۱۸ تا ۲۲ فوت مکعب فضا داشته باشد. این فضا با بالاتر رفتن تعداد افراد در خانواده و یا متفاوت بودن عادات خرید، رژیم و سبک زندگی بالا و یا پایین خواهد رفت.

کارشناسان فروش لوازم خانگی معتقدند که یخچال متوسط برای یک آپارتمان ۱۴ تا ۱۶ فوت ظرفیت دارد. اگر هم به دنبال یک یخچال کوچک برای خنک کردن نوشیدنی ها و یا یک فریزر کوچک برای نگهداری مواد غذایی داریر، فضایی در حدود  ۵ تا ۷ فوت برای شما ایده آل خواهد بود.

برای این که خیالتان هنگام خرید راحت شود لازم است که از یک کارشناس خبره در این زمینه و یا فروشنده‌ی یخچال کمک بگیرید. امیدواریم که خرید بسیار خوبی داشته باشید و ماین مقاله برایتان مفید بوده باشد.


بازرگانی شهباز با بیش از 30 سال سابقه فعالیت در بازار آماده است تا نیازهای شما را در بخش های لوازم خانگی ( یخچال – بخاری – جاروبرقی )، لوازم صنعتی ( آشپزخانه صنعتی – گرمایش صنعتی – سرمایش صنعتی – باسکول و ترازو صنعتی – جادروبرقی صنعتی – کارواش )، تجهیزات فروشگاهی ( یخچال فروشگاهی و ویترینی – انواع فریزر فروشگاهی – بستنی ساز – شربت سرد کن )،

تجهیزات نظافتی ( اسکرابر – کف شوی – ترولی نظافتی – بخار شوی )، تجهیزات  کافه رستوران هتل و مواد مصرفی کافه ( اسپرسوساز – پودر قهوه و شکلات داغ – مخلوط کن – باربیکیو – تجهیزات بار سرد ) تامین کند. شما می توانید برای اطلاع از شرایط ویژه فروش، تخفیف، خرید اقساطی و اخبار صفحه اینستاگرام بازرگانی شهباز را نیز دنبال کنید.

برای به دست آوردن آخرین اطلاعات محصول، نقد و بررسی محصولات و همچنین راهنمای انتخاب محصولات نیز می توانید به وبلاگ بازرگانی شهباز مراجعه کنید.

جهت دسترسی به حساب کاربری خود وارد شوید


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/bazarga7/public_html/wp-includes/functions.php on line 5109

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/bazarga7/public_html/wp-includes/functions.php on line 5109