مجله بازرگانی شهباز

نکات خرید کولرهای آبی پلیمری سلولزی 2

نکات خرید کولرهای آبی پلیمری سلولزی 2

نکات خرید کولرهای آبی پلیمری سلولزی 2 | بازرگانی شهباز

با نزدیک شدن به فصل گرما انتخاب و خرید سیستم‌های سرمایشی به یکی از دغدغه‌های اصلی افراد تبدیل می‌شود. این مساله با توجه به تفاوت نیازها، گوناگونی مدل‌های موجود و سردرگمی در بین برندهای مختلف به یک چالش جدی تبدیل شده است. این مساله وقتی شدیدتر می‌شود که به مسائل بالا دغدغه‌های زیست محیطی و اقتصادی و بهینگی کالا نیز اضافه شود. به همین دلیل ما در بازرگانی شهباز سعی کردیم با سری مقالات معرفی کالا و راهنممای خرید روند انتخاب و خرید را تا جای ممکن برای شما آسان کنیم.

در مقاله نکات خرید کولرهای آبی سلولزی هر آنچه در مورد سیستم کولرهای آبی و مدل‌های مختلف آن را باید بدانید توضیح دادیم. همین طور به تشریح نحوه کارکرد کولرهای ابی سلولزی و مزایا و معایب آن پرداختیم. در نهایت مقایسه کلی‌ای از کولرهای آبی پوشالی سنتی با کولرهای آبی سلولزی که از پدهای سلولزی به جای پدهای پوشالی استفاده می‌کنند ارائه دادیم که می‌توانید با مراجعه به آن، مطالب مطرح شده را به طور مفصل مطالعه فرمایید. در این مطلب به روزترین اطلاعات قرار داده شده است.

اینورتر-هوشمند-سوپر-کولر-سلولزی-پلیمری-نیرو-تهویه-البرز
اینورتر هوشمند سوپر کولر سلولزی پلیمری نیرو تهویه البرز

همان طور که قبلا هم گفتیم کولرهای آبی پلیمری سلولزی نسل جدید کولرهای آبی هستند که با جایگزین شدن پدهای سلولزی به جای پدهای پوشالی عمر و راندمان دستگاه افزایش پیدا کرده است. پدهای سلولزی با ضخامت بیشتر و خاصیت مویینگی بالایی که دارد یاعث توزیع یکنواخت رطوبت در تمام سطح پد می‌شود هوای خنک بیشتری تولید می‌کند که همین امر موجب صرفه جویی بیشتر در مصرف آب و برق می‌شود.

همچنین پدهای سلولزی در کولرهای آبی پلیمری سلولزی به موجب شکل و مواد تشکیل دهنده خاص خود از انسجام بیشتری برخوردار است که مانند پدهای پوشالی در طول زمان دچار افتادگی نمی‌شود و تخلخل و شکافی در آن به وجود نمی‌آید. از طرفی این پدها به طور کامل دوست‌دار محیط زیست هستند و همچون پدهای پوشالی به محلی برای تجمع باکتری‌ها و قارچ و گرد و خاک تبدیل نمی‌شود. همین امر موجب می‌شود که امکان بروز آلرژی و مشکلات تنفسی در بین کاربران این نسل از کولرها به طور چشم‌گیری کاهش یابد.

کولرهای سلولزی با توجه به ایجاد هوای خنک بیشتر و با میزان رطوبت مناسب و حذف ذرات گرد و غبار و آلاینده‌های محیطی برای استفاده در مناطق گرم و خشک و  همچنین مناطق جنوب غربی و جنوب شرقی که بیشتر با مساله وزش باد و ریزگردها درگیر هستند مناسب است.

 

کولرهای آبی پلیمری سلولزی

کولرهای آبی پلیمری سلولزی از جدیدترین سیستم‌های سرمایشی است که با افزایش راندمان و کارایی و کاهش هزینه نگهداری مورد توجه بسیاری از مشتریان قرار گرفته است. تفاوت اصلی این مدل ‌کولرها با کولرهای سلولزی جنس بدنه این کولرها است که به جای بدنه فلزی در ساخت آن از ماده پلیمری استفاده شده است. کولرهای سلولزی پلیمری سرمایشی بسیار مطلوب و نزدیک به کولر گازی ایجاد می‌کنند

همچنین این مدل از کولرها، با حذف قطعات مکانیکی‌ مانند پولی، تسمه، محفظه‌ی حلزونی و یاتاقان‌ها مانند کولرهای آبی دیگر نیاز به سرویس و نگهداری مرتب و دوره‌ای ندارند. همچنین دارای پمپ تخلیه و پمپ آبرسانی ضد آب است که و طول عمر بسیار بالایی دارند. به همین علت هزینه تعمیر و نگهداری این نسل از کولر‌ها بسیار پایین‌تر از کولر‌های آبی پوشالی و حتی کولر آبی سلولزی است.

این مدل کولرها با توجه به بدنه پلیمری خود و حذف تسمه و … فاقد هرگونه صدا و لرزش هستند که مزیت بزرگی نسبت به کولرهای سلولزی و کولرهای پوشالی سنتی محسوب می‌شود.

کولرهای آبی سلولزی
کولرهای آبی پلیمری سلولزی

جنس بدنه‌ی پلیمری

جنس بدنه‌ی پلیمری دستگاه باعث کاهش وزن چشمگیر دستگاه شده که حمل و نقل آن را آسان نموده است، همچنین بدنه پلیمری این دستگاه در برابر شرایط جوی و تابش مستقیم نور خورشید نیز مقاومت بسیار بالایی دارد که موجب عمر طولانی آن نیز می‌شود. این جنس بدنه با مقاومت بالایی که در برابر اشعه UV دارد در برابر اشعه خورشید دچار خشکی و شکستگی نمی‌شود. مقاومت به خوردگی و فرسایش کولر پلیمری سلولزی نیز در برابر آب و سایر فاکتورهای محیطی بسیار بیشتر از دیگر انواع کولرهای آبی است و مانند بدنه فلزی کولرهای دیگر در اثر مجاورت با آب و رطوبت دچار خوردگی و پوسیدگی نمی‌شود. همچنین با عدم جذب گرمای خورشید باعث افزایش سرمادهی می‌شود.

بستر پد سلولزی این کولرها، از مرغوبترین سلولزی موجود در بازار تهیه شده است که لایه خارجی آن از لمینت ضد رسوب پوشیده شده است که موجب افزایش راندمان و بهره وری بالا می‌شود. همچنین بدنه پلیمری این کولرها گرمای نور خورشید را جذب نکرده و باعث افزایش سرمادهی در فصل تابستان می‌شود

از طرفی کولرهای آبی پلیمری سلولزی مجهز به پمپ تخلیه هستند که به صورت اتوماتیک اقدام به تخلیه آب تشت و آبگیری مجدد آن می‌نماید، این ویژگی در نواحی‌ای که در آن سختی آب بالا باشد موجب می‌شود با خیالی آسوده در دوره طولانی مدت، از آن استفاده کنید و  نگران انباشت رسوب در بدنه و مخزن دستگاه نباشید.

پدسلولزی کولر سلولزی پلیمری نیرو تهویه البرز
پد سلولزی کولر سلولزی پلیمری نیرو تهویه البرز

کاهش مصرف برق و آب در کولرهای آبی پلیمری سلولزی

کولرهای آبی پلیمری سلولزی با استفاده از نصب اینورتر که با حذف استارت مداوم کمپرسور سبب کاهش مصرف برق و در نتیجه کاهش هزینه های ناشی از آن می شود؛ تا 70 درصد در مصرف برق صرفه‌جویی می‌کند. همچنین با امکان تنظیم چندین ظرفیت بصورت دستی یا با استفاده از ریموت کنترل تعبیه شده می‌توان با توجه به دمای هوای محیز داخل و خارج ساختمان و بسته به نیاز باز هم در مصرف برق صرفه‌جویی کرد.

مصرف برق این کولر در دور 50 برابر 0.55 کیلو وات است و این در صورتی است که مصرف برق یک کولر 3500 معمولی در دور دوم کولر 0.88 کیلو وات است. همچنین جریان مصرفی موتور کولر در دور 50 یعنی آخرین حد سرعت 3.7 آمپر است و این در صورتی است که جریان مصرفی موتور کولر 3500 در دور 2 در حدود 4 آمپر است.

در مورد مصرف آب این نسل از کولرها می‌توان گفت با توجه به اینکه طراحی کف این کولر از نو آوری فوق العاده‌ای برخوردار است، در کف کولر به وسعت پره‌های موتور آن سوراخ ایجاد شده است و تمام آبی که در کف آن جمع می‌شود تنها در حدود 20  لیتر است.

همچنین طراحی کف آن به گونه‌ای است که به سمت پمپ آب کولر شیب دارد تا بیشترین آب به پمپ برسد و پمپ قدرتمند این کولر بتواند آب را به میزان کافی به تمامی قسمت‌های پدهای سلولزی برساند. این در صورتی است که در کولرهای آبی معمولی باید شیب تراز بصورت دستی انجام گیرد تا آب به پمپ برسد.

پمپ آب ریز کولرهای آبی پلیمری سلولزی بسیار پرقدرت بوده و در حدود 3000 لیتر بر ساعت قدرت پمپاژ آب را دارد. همچنین پمپ تخلیه آن در حدود 3400 لیتر بر ساعت آب را تخلیه می‌کند. البته گفت این نکته حائز اهمیت است بدانید که در لحظه شروع به کار با توجه به اینکه هر یک متر پد سلولزی توانایی جذب آب تا 100 لیتر را دارد ممکن است کل آب موجود در کولر در کمتر از یک دقیقه جذب پدها شده و به اتمام برسد، اما پس از جذب آب و خیس خوردن پدها آب مازاد مجدد به کف کولر باز خواهد گشت و جریان اب قطع خواهد گشت.

پنل کنترلی و ریموت کنترل کولر پلیمری نیرو تهویه البرز
پنل کنترلی و ریموت کنترل کولر کولرهای آبی پلیمری سلولزی

کنترل دور موتور، دمش و مکش هوا در کولرهای آبی پلیمری سلولزی

برای اگزاست هوای داخل کولرهای آبی پلیمری سلولزی، سیستم دور معکوس نیز در اکثر این کولرها تعبیه شده است. با توجه به پلتفرم خاص فن آکسیال، می‌توان در هر دو جهت دمش و مکش از این مدل از کولرها استفاده نمود. این ویژگی باعث می‌شود که این دستگاه با سیستم مکش هوا مانند هود عمل کرده و موجب خارج شدن هوا از محیط داخلی ساختمان می‌شود.

یکی از ایرادات کولرهای سنتی و قدیمی آبی پوشالی در زمان شروع به کار این کولرها در آغاز فصل گرما است. در این دستگاه‌ها با روشن شدن کولر تمامی گرد و غبار انباشته شده یک ساله و همچنین پوشال‌های خشک شکسته و ریز از طریق دریچه کولر وارد فضای منزل می شود. برای حل این مشکل می‌توانید با استفاده از ویژگی گفته شده در بالا در ابتدای فصل که کانال کولر پر از خاک و گرد و غبار است استفاده کنید. در این حالت با شروع کار کولر به صورت مکش و روی دور معکوس تمامی خاک موجود در کانال کولر به بیرون رانده شود و هیچ گرد و غباری  وارد خانه نشود.

همچنین این کولر در اثر نبود آب نخواهد سوخت و می‌توانید آن را بدون وجود آب نیز روشن و استفاده کنید، در حقیقت در این صورت کولر به شکل پنکه عمل می‌کند.

همان طور که می‌دانید در کولرهای آبی معمولی تنها دو دور موتور کم و زیاد وجود دارد، اما در کولرهای پلیمری البرز پنجاه دور مختلف وجود دارد که می‌توان دور موتور را با توجه به گرمای هوا به میزان دلخواه تنظیم نمود که قابلیت فوق العاده‌ای است. این تغییر دور با وجود پنل هوشمند و دستگاه ریموت کنترل به آسانی انجام می‌شود. این قابلیت باعث تنظیم حجم هوادهی دقیق این کولرها می‌شود که آسایش و راحتی هر چه بیشتر را برای کاربران فراهم می‌کند.

این نسل از کولرهای پلیمری نیرو تهویه البرز در مدل‌های بالا زن، پایین زن و روبروزن ارائه می‌شود که این ویژگی موجب جانمایی آسان‌تر این نسل از کولرها می‌شود و این دستگاه ئر مقایسه با کالاهای مشابه جای کمتری اشغال می‌کند. کولرهای آبی پلیمری سلولزی دارای خروجی‌هایی به صورت چهارگوش با سطح مقطع گرد است و خروجی این کولرها جهت اتصال به سیستم کانال کشی از واسط یا برزنت بی نیاز است.

پمپ-تخلیه-سوپر-کولر-سلولزی-پلیمری-نیرو-تهویه-البرز
پمپ تخلیه سوپر کولر-سلولزی پلیمری نیرو تهویه البرز

تخلیه آسان کولرهای آبی پلیمری سلولزی با ویژگی CLEAN

پس از پایان فصل گرما تخلیه و نگهداری کولرهای آبی قدیمی عملی ناگزیر بود تا دستگاه را از زنگ زدگی کف کولر و یخ یزدگی آب در فصل سرما محافظت کنیم. اما در نسل جدید کولرهای آبی پلیمری سلولزی مانند کولرهای نیرو تهویه البرز، تنها با فشردن دکمه Clean و روشن نمودن کولر تمامی کارها بصورت خودکار انجام می‌شود.

با زدن این دکمه کولرهای آبی پلیمری سلولزی به صورت خودکار خودش را یکبار شستشو داده و اقدام به تخلیه کامل آب درون محفظه و بستن شیر آب سرد کولر می‌کند و به سادگی هر چه تمام‌تر کولر برای سال آینده آماده خواهد بود. این ویژگی قابل برنامه ریزی است و می‌توانید از ان در هر زمان که بخواهید و یا به صورت دوره‌ای استفاده کنید.

 

تسهیل در حمل و نقل با مدل دمونتاژ

به منظور عبور از مکان‌های با عرض کم یا ارتفاع بالا جهت نصب در پشت بام یا تراس، که جابه‌جایی به سختی صورت می‌پذیرد این مدل از کولرهای آبی پلیمری سلولزی در مدل دمونتاژ نیز عرضه و تولید می‌شوند. مدل دمونتاژ شامل دو پک بسته بندی شده مستقل است و مونتاژ دستگاه با توجه به نقشه مونتاژی که همراه با دستگاه ارسال می‌شود، در کمترین زمان و به راحتی توسط مشتری یا نصاب کولر انجام می‌شود. این نو آوری به همراه وزن بسیار کم دستگاه آن را به کالای مناسبی جهت جابجایی آسان و ایجاد سرمایشی مطبوع و بهینه تبدیل کرده است.

نا گفته نماند از این کولرهای آبی پلیمری سلولزی با ایجاد سرمایش بیشتر و مصرف کمتر برای سرمایش محیط‌های بزرگتری نسبت به نسل قبلی‌آن استفاده کنید. کولر پلیمری 15000 نیرو تهویه البرز می‌توان در واحدهای 70 تا 200 مترمربع استفاده نمود و کولرهای آبی پلیمری سلولزی 18000 نیرو تهویه البرز در واحدهایی 170 تا 300 متر مربعی قابل استفاده هستند.

 

در انتها لازم به ذکر است گرچه کولرهای آبی پلیمری سلولزی نیرو تهویه البرز از قیمت بیشتری نسبت به کولرهای آبی قدیمی و حتی کولرهای سلولزی برخوردار است اما مازاد این مبلغ در دوره کوتاهی با حذف هزینه تعمیر، سرویس و نگهداری و همچنین کاهش مصرف آب و برق به جیب شما باز خواهد گشت. مدل‌های مختلف این کولر را می‌توانید در ظرفیت‌های مختلف و سه نمونه بالا زن، بغل زن و پایین زن در اینجا مشاهده کنید و با مقایسه ویژگی‌ها و با توجه به نیاز خود مناسب ترین کالا را با چند کلیک ساده از بازرگانی شهباز بخرید و درب منزل خود تحویل بگیرید.


بازرگانی شهباز با بیش از 30 سال سابقه فعالیت در بازار آماده است تا نیازهای شما را در بخش های لوازم خانگی ( یخچال – بخاری – جاروبرقی – کولرهای آبی پلیمری سلولزی )، لوازم صنعتی ( آشپزخانه صنعتی – گرمایش صنعتی – سرمایش صنعتی – باسکول و ترازو صنعتی – جادروبرقی صنعتی – کارواش )، تجهیزات فروشگاهی ( یخچال فروشگاهی و ویترینی – انواع فریزر فروشگاهی – بستنی ساز – شربت سرد کن )،

تجهیزات نظافتی ( اسکرابر – کف شوی – ترولی نظافتی – بخار شوی )، تجهیزات  کافه رستوران هتل و مواد مصرفی کافه ( اسپرسوساز – پودر قهوه و شکلات داغ – مخلوط کن – باربیکیو – تجهیزات بار سرد ) تامین کند. شما می توانید برای اطلاع از شرایط ویژه فروش، تخفیف، خرید اقساطی و اخبار صفحه اینستاگرام بازرگانی شهباز را نیز دنبال کنید.

برای به دست آوردن آخرین اطلاعات محصول، نقد و بررسی محصولات و همچنین راهنمای انتخاب محصولات نیز می توانید به وبلاگ بازرگانی شهباز مراجعه کنید.

جهت دسترسی به حساب کاربری خود وارد شوید


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/bazarga7/public_html/wp-includes/functions.php on line 5109

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/bazarga7/public_html/wp-includes/functions.php on line 5109